Na sodobni geto lahko gledamo kot na generični koncept za sodobno urbano prebivalstvo, prisiljeno živeti z mestom, ki mu je morda tuje tako fizično kot duhovno. Tako geslo "Sodobni geto" razlaga kitajski arhitekt Wang Hui.
Organizatorji Arhitekturnega bienala Ljubljana ob tem izpostavljajo predvsem nove vsebine tako imenovanega sodobnega geta, saj ta že dolgo ni vezan zgolj na problematiko rasnih ali etičnih razlik. Vzpostavlja se namreč po diktatu sodobnih neoimperialističnih kapitalskih tokov, ki tvorijo podlage "socialne ekskluzivnosti in zavrženosti, prestiža in brutalnosti, nepropustnosti, odrinjenosti, namišljenosti in strahov".
Iz članka Sodobni geto za Barbie in Kitajsko; Dnevnik, 4. MAR 2008
4 komentarji:
Ena najbolj osnovnih cloveskih potreba je da pripada. In ko se pocutimo odrinjene na rob, pozabljene, nevredne pozornosti je ena od resitev, da si ustavrimo svoj svet. Svet, kjer veljajo drugacna pravila, kjer se pocutimo sprejeti, svet, kateremu pripadamo. Vse te misli se mi porodijo ob besedi geto. In ja, tudi v Ljubljani obstajajo taki svetovi.
Skocite na obisk v Zalog.
In se to, ziveti v getu si ne zsluzi nihce!
Hvala za komentar! In ja... vsekakor z veseljem obiscemo Zalog! Samo ne vem...kdo in kam nas vabite?
v zalogu je čisto fajn imaš redno avtobusno linijo, izbiro trgovin na dosegu roke, šolo...Meni se zdi življenje tam čisto lagodno
O življenju v Zalogu bomo kaj kmalu izvedeli iz prve roke. Me prav zanima kaj 'homies' od tam pravijo - je Zalog geto? Ali Zalog pač ni geto?
Objavite komentar